S velkou nadsázkou a úsměvem na tváři oznamuji, že téměř za vším stojím já, Lenka Samcová (zde si můžete přečíst příběh vzniku projektu — něco o autorce, důvodu existence a jeho přínosech pro Vás).

Pokud Vás to neodradilo, pak ráda přiznávám, že bez obrovské podpory a pomoci mého manžela Miloše, kamarádky Zuzky a přátel, kteří byli ochotni mou práci kritizovat i chválit, by tato pro mě velká “věc” vůbec nevznikla. 

Musím jim tedy vzkázat: Moji milí, ze srdce Vám moc děkuji, nikdy Vám to nezapomenu…

Abych se mohla plně věnovat Vašim dětem a přistupovat ke každé knížce s respektem jí hodným, povolávám v časech velkého zájmu o osobní knihy, další dárky a autorská čtení skupinku prima lidiček, aby mi pomohli knihy připravit a svázat. 

Vždy ovšem každou z nich minimálně doladím, zkontroluji, pohladím a osobně Vám ji odešlu!

Po obdržení objednávky a platby zkontroluji Vámi zadané údaje.

Pokud se neobjeví žádné sebemenší nesrovnalosti, pustím se do výroby (někdy sama, jindy za účasti mých pomocníků). 

Knížku nebo jiný produkt připravím a doladím v počítači do podoby tak, jak si přejete, a pak následuje kvalitní tisk na pečlivě vybraný papír.

V tento moment začíná ta slibovaná ruční práce, kdy pomocí knihařské kosti a šídla stránky s největší opatrností připravím pro samotné šití knižního bloku. Je tedy už jasné, co mě čeká dál. Vezmu jehlu a speciální nit a pustím se do toho. 

Pak přidám předsádky, za pomoci kvalitního knihařského lepidla zpevním hřbet gázou a nechám vše schnout (nejlépe přes noc). 

V tuto chvíli práce na Vaší knize ovšem nekončí, neboť se pustím do přípravy desek. Na jejich výrobu používám speciální papír nejvyšší kvality, který po tisku ochráním matnou laminací.

Takto připravený potah lepím na silnější kartonové desky. (I tento proces je důležité neuspěchat a nechat vše “odpočinout”.)

Druhý den knižní blok oříznu na stohové řezačce a přilepím kapitálky a záložku. 

Pak už nezbývá nic jiného než desky s knižním blokem spojit a vytvořit tak krásnou knížku v pevné vazbě. 

Ještě si ji pak doma několik hodin ponechám, aby byla správně vymazlená, pohladím ji, popřeji jí, ať dělá spoustu radosti, a nakonec Vám ji hrdě pošlu.

Samozřejmě v první řadě dbám na Vaši spokojenost a s ní spojenou kvalitu našich výrobků a preciznost jejich provedení…

Slibuji, že knihu Vám odešlu nejpozději do patnácti pracovních dnů po jejím zaplacení, ale pokusím se, aby tato lhůta byla zkrácena na minimum. Ponechávám si ji ovšem, doufám s Vaším pochopením, pro případ většího počtu objednávek, nemoci nebo jiných nepředvídatelných událostí.

Přeji si, aby naše knížky a dárky dělaly dětem i dospělým radost. Chci, abyste je často a rádi brávali do rukou a s nadšením a láskou je pročítali. Budu moc spokojena, když Vám budou přinášet spousty pozitivních zážitků!